Odvody do zdravotnej poisťovne z divident

Schválený
Opis problému: 

Od roku 2011 musia konatelia platiť poistné zo zdravotnej poisťovne z divident. Je to zisk z ktorého musia firmy zaplatiť daň 23% a potom ešte 14% zdravotné poistenie, ale príjemca za to nič naviac nedostane, vypadá to akoby sme platili za chorú firmu. Tieto peniaze idú na rozhadzovanie zdravotných poisťovní.

Návrh riešenia: 

Zrušiť zdravotné poistenie z dividend, alebo zaviesť to , že dividendy budú započítané do výpočtu dôchodku pre prijímateľa.

Komentáre

Je to uplny nezmysel, nema to logiku, nakolko poistenec, ktorý má príjem z dividend (môže ísť o SZČO, zamestnanca, poistenca štátu aj o samoplatiteľa) má povinnosť platiť zdravotne poistenie. Je mi jesne, ze tohto prijmu sa stat nechce vzdat, ale aby to malo logiku, malo by sa to zapocitavat do socialneho poistenia, cim by vznikal narok na dochodok, ten co ma II.pilier by sa mu to pocitalo aj don a hlavne podla logiky sucasnej vlady by peniaze nekoncili v sukromnych poistovniach a hlavne by to bolo s nulovy dopadom na statny rozpocet, cim sa tito proforma ekonomovia ohanaju! Vsak sa prosim uz zamyslite!

Pridať komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Bezpečnostná otázka (kvôli spamom). Vyriešte jednoduchú matematickú rovnicu a výsledok napíšte do prázdneho políčka.
plus 2 = 9
Vyriešte matematickú otázku a výsledok zapíšte v číselnom formáte.