Zavedenie ciastky, z ktorej sa neplatia odvody (obdoba nezdanitelneho minima)

Schválený
Opis problému: 

V zahranici je bezne, ze nizko prijmove skupiny neplatia zdravotne a socialne odvody zo mzdy (odhliadnuc od toho, ze tie sadzby su vonku vacsinou aj ovela nizsie). ked vlada naozaj mysli so socializmom vazne, tak by mala tuto hranicu zaviest, aby nizkoprijmove pracovne sily platili menej na odvodoch.

Návrh riešenia: 

Zaviest ciastku na rocnej baze, z ktorej sa nebudu platit ziadne odvody. Napr. 2000 EUR rocne. Tym padom nizkoprijmove skupiny na urovni minimalnej mzdy si vyrazne polepsia na cistej mzde. Tak isto vsetci ostatni.
Priklad: V Anglicku zamestnanec (napr. pracujuci na pol uvazok) ked zarobi do 624 libier mesacne tak neplati nic na odvodoch (ani na daniach). Podobne podmienky treba implementovat aj na Slovensku (v Slovenskych podmienkach), tym poskoci vyrazne cista mzda obyvatelstva a vstupne ich kupna sila. Je mozne zaviest tento rezim postupnym zvysovanim tej ciastky tak, aby to nesposobilo cenove soky alebo inflaciu v ekonomike.
PS: To iste samozrejme plati pre zivnostnikov.

Komentáre

Je smutné, že naši predstavitelia štátu, ako píšete Vy, nerozmýšľajú, oni rozmýšľajú, len tak, že treba od ľudí žmýkať peniaze, aby boli prostriedky v štátnej kase, ale to je krátkozraké, lebo ak budú takto pokračovať ďalej, príde čas, keď už nebudú mať z čoho ukrajovať. Ľudia sa vrátia k spôsobu obživy, aká bola v minulosti. Na dedinách si budú pestovať produkty a chovať zvieratá pre svoju potrebu. Najhoršie bude s ľuďmi, ktorí bývajú v mestách, ak nebude práce, nebudú peniaze a čo bude nasledovať radšej nepíšem.

Pridať komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Bezpečnostná otázka (kvôli spamom). Vyriešte jednoduchú matematickú rovnicu a výsledok napíšte do prázdneho políčka.
osem plus desať =
Vyriešte matematickú otázku a výsledok zapíšte v číselnom formáte.